תשלומי פנסיה לעובדים

מה חשוב לדעת בנושאי הסדרת תשלומי הפנסיה לעובדים בארגון

אתם מנהלים ארגון מסוים ויש לכם לא מעט עובדים שהחלטתם להעסיק? אם כך, אתם חייבים להיות מודעים לעובדה שלאותם עובדים יש לא רק חובות אלא גם מספר זכויות חשובות. הדבר הראשון שחובה עליכם לדעת לגבי זכויות העובדים שלכם, זה שאי ידיעת החוק לא באמת משחררת אתכם מאחריות ועונש. כלומר, אם מעסיק טוען שהוא לא ידע משהו לגבי זכויות מסוימים של עובדים, בין אם הן קשורות לנשים בהיריון, להפרשות לפנסיה או לכל נושא אחר, זה לא באמת משחרר אותו מאחריות. לכן חשוב כל כך להכיר את החוקים ובמאמר שלפניכם ננסה להבהיר מספר נקודות חשובות לגבי הסדרת תשלומי הפנסיה של העובדים בארגון. חשוב לדעת שעל פי החוק היבש כל עובדת שמלאו לה 20 וכל עובד שמלאו לו 21 זכאים להפרשות לטובת ביטוח פנסיוני. שנית, החל מינואר שנת 2017 החוק קובע כי שיעור ההפרשה הוא של 18.5% מהמשכורת ומתוכם רק 6% יהיו על חשבון העובד. זה אומר שאת שאר האחוזים צריכים לשלם המנהלים במסגרת תשלומי פנסיה לעובדים והפרשות קבועות.

תשלומי פנסיה לעובדים והתנאים הסוציאליים

עוד מספר נקודות שאתם, בתור מנהלי הארגון, חייבים להיות מודעים להם, זה שיש לעובדים שלכם לא מעט תנאים סוציאלים שאתם לא באמת יכולים לפגוע בהם. לדוגמא, אם חשבתם שאתם יכולים להיות אלה שיבחרו עבור העובדים את סוג הביטוח הפנסיוני, כדאי שתדעו שאתם טועים. למעשה החוקים קובעים בצורה מפורשת כי העובד זכאי לבחור את סוג הביטוח שבו הוא מעדיף להיות מבוטח. זה אומר שהוא יוכל לבחור בין קופת גמל, קרן פנסיה ואפשרויות נוספות. יתרה מכך, העובדים שלכם יוכלו גם לבחור את הגוף הספציפי שדרכו הם ירצו להיות מבוטחים. כמובן שבמסגרת אותם תנאים סוציאלים עובדים ישנם עוד הרבה סעיפים אחרים הקשורים לא רק לפנסיה ישירות אלא גם לחופשות, תנאי העסקה ועוד. לכן אתם בתור המנהלים חייבים להכיר היטב את זכויות העובדים ולדעת מה מגיע להם, כי כל עובד שהזכויות שלו תיפגענה יוכל להחליט שהוא תובע אתכם בכל שלב. שימו לב שיש לא מעט מקרים שבהם הפרת חוקי העבודה למיניהם, בין אם זה ברמת ההפרשות לפנסיה ובין אם זה בכל רמה אחרת, נחשבת לעבירה פלילית לכל דבר.

קבלו סיוע מקצועי מבעוד מועד

לא אחת קורה שאנשים שמנהלים עסקים, ארגונים וחברות מעדיפים להתנהל בהתאם למה שהם מכירים ויודעים על החוק, או במילים אחרות, בשיטה ה " יהיה בסדר ". עם זאת, חשוב להבין שאם תפגעו בזכויות העובדים שלכם אתם לא רק תפגעו בהם אלא אתם גם עתידים לשלם על כך בעתיד לא מעט. לכן, במקום לעשות טעויות כאלה ולהתנהל בצורה שאינה נכונה ואינה מכבדת את החוקים, כדאי יהיה לפנות אל אנשי המקצוע שיוכלו לעזור לכם. השילוב הנכון הוא בין עורכי דין ורואי חשבון שיוכלו ללוות את התנהלות העסק שלכם, כי רק כך תוכלו לדעת שאתם במקום הנכון. זה שבחרתם לנהל ארגון מסוים או חברה זה עדיין לא אומר שאתם חייבים להיות בקיאים בצורה עצמאית בכל החוקים ובדיוק בשביל זה ישנם הרבה אנשי מקצוע שיוכלו לייעץ לכם. אותם אנשי מקצוע יוכלו ללוות את העסק שלכם כבר מהיום שבו אתם מקימים אותו, אז למה לחשוב פעמיים? העובדים הם הבסיס לכל ארגון מתפקד ולכן חשוב כל כך לשמור על הזכויות שלהם ולהפריש עבורם לפנסיה את כל ההפרשות שנקבעו בנושא הזה בחוק.

למידע נוסף על תשלומי פנסיה לעובדים ו/או פרטים נוספים או הצעת מחיר – ניתן ליצור קשר כאן

לזכויות עובדים אחרות או באופן כללי – לחצו כאן

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *